Yargıtay'dan milyonları ilgile..

Yargıtay, sosyal medya hesabı üzerinden hakaret içerikli paylaşımda bulunan kişilerle birlikte bilgisayarın internete bağlandığı hat sahibinin de manevi tazminat ödemesi gerektiğine hük..

Nesnelerin İnternetinden Sonra Sıra..

Günümüzde teknoloji çok hızlı bir şekilde ilerliyor ve bunun sonucu olarak da tüketicilerin geleceğin teknolojileri hakkındaki beklentileri daha büyük oluyor. Bunun ..

Beyin Dalgalarını Veriye Çev..

Beyin-bilgisayar arayüzü çalışmaları temel olarak, insanların beyin dalgalarının bir şekilde yakalanması ve bunların veriye dönüştürülerek, bilgisay..

Sosyal medya bağımlılığı

Sosyal medya bağımlılığı sosyal medya stresi ile bağlantılı “Teknostres” olarak adlandırılan sosyal medya stresi, 444 Facebook kullanıcısının..

DOĞRU SONUÇLAR İÇİN HIZ TESTİ NASIL..

Lütfen hız testini başlatmadan önce doğru sonuç alabilmeniz için aşağıda verilen adımları uygulayınız. Kablosuz internet bağlantınızı kapatınız. Bilgisaya..

YAPAY ZEKA: FIRSAT MI, TEHDİT Mİ?

Teknoloji dünyasında son dönemin en büyük tartışma konularından biri yapay zeka. Kimileri yapay zekanın insanlık için hayati bir risk, kimileri ise büyük fırsat oldu..

YERLİ YAZILIMCILARA YERLİ MALI MÜJD..

Türk yazılımcıların yüzünü güldürecek haber Türkiye Barolar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) geldi. ‘Yazılım İçin Yerli Malı Belgesi Düzenlemesine İl..

5 SORUDA TÜRKİYE Yİ DE ETKİLEYEN Fİ..

Dünya genelinde on binlerce kuruluş 'WannaCry' olarak bilinen bilgisayar virüsünün saldırısına uğradı. Bu zararlı yazılım bilgisayar içindeki verileri kilitliyor ..